EDHa
tyto digitální hodiny jsou určeny k zobrazení času, data a teploty. Jsou to samostatně jdoucí hodiny. Jsou řízeny krystalovým oscilátorem s vysokou přesností chodu. Pokud jsou doplněny přijímačem radiového signálu DCF získávají vlastnosti "atomových hodin" a přesnost jejich chodu je téměř absolutní. V tomto případě mají plně automatický chod, tzn., že není třeba provádět žádná další nastavení, opravy a časové korekce (změny zimní / letní čas) v průběhu chodu. Všechny funkce hodiny vykonávají automaticky.

Vyrábí se čtyřmístné nebo šestimístné s výškou číslic od 57 mm do 600 mm. Provedení jednostranné k pověšení na stěnu, dvoustranné se stropním závěsem. Mají hranatý kovový obal (kovová krabička s práškovým nástřikem černou barvou, na přání odstín dle RAL) nebo mají oválný plastový kryt (kovová základna s oválným plastovým krytem, barva tmavá do černá).

Hodiny EDHa zobrazují čas, datum a teplotu. Uživatel si může zvolit libovolnou kombinaci těchto údajů. Také délku zobrazování údajů je možno volit v pevně nastavených hladinách. Při výpadku síťového napětí jsou časové informace zálohovány baterií.

Hodiny mají displeje supersvítivé LED sedmisegmentovky (označení též LED klasik) o velikosti 57 mm, 100 mm a 180 mm barvy červené. Na přání může být barva číslovek zelená (nižší jas) nebo modrá. Vysoká svítivost čísel zaručuje dobrou čitelnost i z velkých vzdáleností.

EDHp, EDHpm
jsou digitální hodiny určené k zobrazení času, data a teploty. Nejsou to samostatně jdoucí hodiny. Ke své činnosti potřebují mateční hodiny, se kterými tvoří systém jednotného času.

Vyrábí se čtyřmístné nebo šestimístné s výškou číslic od 57 mm do 600 mm. Provedení jednostranné k pověšení na stěnu, dvoustranné se stropním závěsem. Pro interiérové použití mají hodiny kovový hranatý obal nebo oválný plastový kryt.

Hodiny pro interiérové použití mají displeje supersvítivé LED sedmisegmentovky (označení též LED klasik) o velikosti 57 mm, 100 mm a 180 mm barvy červené. Na přání může být barva číslovek zelená (nižší jas) nebo modrá. Vysoká svítivost čísel zaručuje dobrou čitelnost i z velkých vzdáleností.

Verze EDHp je řízena sériovým kanálem z matečních hodin. Sériový kanál je dvoudrátová smyčka, po které jsou vysílány digitální časové informace. Jednosměrná komunikace z matečních do podružných hodin. Při výpadku napájecího napětí hodiny nic nezobrazují. Nemají žádný záložní akumulátor, po obnovení napájení okamžitě (do 1sec.) načtou informaci ze sériového kanálu.

Verze EDHpm je řízena minutovou linkou 24V z matečních hodin. Minutová linka je dvoudrátové vedení, na které jsou z matečních hodin vysílány polarizované minutové impulsy. Jednosměrná komunikace z matečních do podružných hodin. Při výpadku napájecího napětí hodiny nic nezobrazují. Obsahují záložní akumulátor pro chod vnitřní elektroniky po dobu minimálně 24hodin, která monitoruje polarizované impulsy na minutové lince. Toto je velmi důležité, neboť je možný stav, kdy vypadne napájení EDHpm, ale mateční hodiny napájeny jsou a normálně posílají na minutovou linku impulsy. Pokud by EDHpm neměly vnitřní zálohu chodu, pak by došlo ke ztrátě časové informace.


PD
zobrazují čas, datum a teplotu. Všechny tyto údaje se mohou střídat ve zvoleném pořadí a v předem zvolených intervalech. Antireflexní úprava povrchu skla, která potlačuje rušivé odrazy okolního světla a zlepšuje čitelnost údajů. Výška číslic 57 mm, 101 mm.

Mohou pracovat s anténou DCF, která zajistí chod hodin s atomovou přesností a automaticky obstará přechod letní-zimní čas. Možnost připojení na linky minutové nebo půlminutové s různým jmenovitým napětím 12V, 24V, 48V a 60V. Kompatibilita se staršími ústřednami a hlavními hodinami. Při přerušení řízení není zobrazován chybný čas jako je tomu u klasických ručkových hodin. Přechází na autonomní provoz a dál zobrazují správný čas.


DK
kalendářní hodiny. Hodiny zobrazují současně informace o čase a datumu. Na displeji možnost střídání údajů ve třech jazycích, k dispozici výběr zobrazení dat z 20 jazyků. Autonomní provedení, LED displej v červené, zelené, žluté a modré barvě. Jednostranné nebo dvoustranné provedení. Rám hodin z eloxovaných hliníkových profilů. Nástěnná montáž pro jednostranné hodiny, stropní závěs nebo montáž boční konzolou pro dvoustranné i jednostranné provedení.

 
Copyright © 1993 - 2015, Brnotron, v.o.s.